niedziela, 11 stycznia 2009

27.10.2008 / Mielonka mutuje w kwiaty, pułapka iluzji

Cd. molestowanie, sadyzm; Dostojewski – przestrzeń pomiędzy, cyberprzestrzeń

Obiekt 1 – kontynuuje mielonkę, robi mielonkę 2 z wijących się robali. Po przekroczeniu momentu szczytowania następuje jednak powolny zjazd w drugą skrajność – po przejściu na drugą stronę obrzydlistwa okazuje się, że zrobaczała mielonka przeszła transformację i skierowała się ku estetycznemu wyobrażeniu masy płatków kwiatowych. Jednocześnie następuje tutaj podświadome zespolenie oraz skumulowanie fantazji erotycznych jego i jego nocnej partnerki (mięso świni, płatki róż).


The Krasnals: Obiekt 1 "Mielonka / 2". 2008. Olej na płótnie. 46 x 55 cm

Jako podsumowanie swoich ostatnich przemyśleń wykonuje dwie zasłony iluzji.


The Krasnals: Obiekt 1 "Zasłona iluzji /1". 2008. Olej na płótnie. 50 x 40 cm
The Krasnals: Obiekt 1 "Zasłona iluzji /2". 2008. Olej na płótnie. 50 x 40 cm

Obiekt 2 – Samson
historia Samsona pokazuje, jak wielkie dary Boga mogą być zmarnotrawione wskutek własnej lekkomyślności, naiwności i ulegania żądzom.


The Krasnals: Obiekt 2 "Bite me fanboy / Samson". 2008. Olej na płycie. 70 x 60 cm

Kiedy symboliczna wewnętrzna siła zostaje przycięta, człowiek staje się niewolnikiem rzeczywistości i nie pozostaje mu nic prócz frustracji lub śmierci.
Sfrustrowany i ośmieszony Samson Obiektu 2 trzyma symbol swojej frustracji – butelkę, na pośladku widnieje politowania godny tatuaż jako relikt jego dawnej siły – ‘bite me fanboy’.

Obiekt 3 – dojście do dna, kryzys.
Obiekt 1: – dojście do dna pochwy
Obiekt 4: - przestań!

Dla rozładowania wkradającej się frustracji, Obiekt 4 proponuje eksperyment:
Experience – pojedynek masochistycznych fantazji żeńskiej części społeczności z ich feministyczną świadomością.
Dziewczyny poddają się męskiemu ‘gwałtowi’ ale z przeświadczeniem, że uwewnętrzniają patriarchalną ekonomię libidalną i przyjmują rolę ofiary. Chłopacy mają pełną swobodę i wolną rękę. Przekroczenie pewnych barier podnosi adrenalinę na tyle, że kończy się racjonalne myślenie; ból miesza się z czystym upojeniem… Realizowanie fantazji przynosi satysfakcję. Przyjmujemy role – zakładamy maski, za pomocą których urzeczywistniamy swoje fantazje. (135)
Dokonałyśmy maskarady na mieszającej się liczbie poziomów. Ilości i rodzaje masek zaczęły się mieszać. Przyjęłyśmy pozę tych, co chcą być gwałcone. Jako udające przed sobą że pragniemy gwałtu, udawałyśmy przed napastnikami że tego nie chcemy, co z kolei było też maską.

2 komentarze: